A Neumann János Egyetem – MNB Tudásközpont, MNB Intézet: Fenntartható Pénzügyek Központ (a továbbiakban: MNB Intézet) tanulmányi versenyt hirdet ’A jövő megoldásai napjaink gazdasági kihívásaira’ címmel (a továbbiakban: verseny).
Az egyedülálló és izgalmas, két fordulóból álló verseny a játék izgalmával vegyítve teszi próbára a résztvevők lexikális és alkalmazott gazdasági tudását, tájékozottságát és szakmai érveléstechnikáját.
A versenyre 2023. május 4. 23:59-ig lehet regisztrálni 2-3 fős csapatokban. A versenyre bármelyik magyarországi felsőoktatási intézményben a 2022/23-as tanév tavaszi félévében aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező, teljes idejű (nappali munkarendű) alapképzésben (BA/BSc), osztatlan képzésben, valamint mesterképzésben (MA/MSc/MBA) részt vevő hallgató jelentkezhet. A részvétel pontos feltételeiről a versenyszabályzat nyújt tájékoztatást.
A válogató fordulóban a szakmai érvrendszer kidolgozására és beküldésére 2023. május 7-ig van lehetőség. A legjobbak 2023. május 25-én mérhetik össze a tudásukat a Neumann János Egyetem budai campusának épületében a döntő során.
Bruttó nyeremények:
I. helyezett csapat: 850.000 Ft
II. helyezett csapat: 700.000 Ft
III. helyezett csapat: 450.000 Ft
IV. helyezett csapat: 300.000 Ft
Különdíjas csapatok* (V- XII. helyezett): 125.000 Ft
FORDULÓK
1. Válogató
Regisztrációs határidő: 2023. május 4. 23:59
Beküldési határidő: 2023. május 7. 23:59
Helyszín: online
A válogató forduló az önálló gondolkodást, a szakmai érveléstechnikát, valamint a gazdaság aktualitásaival kapcsolatos tájékozottságot hivatott felmérni. A versenyzőknek 2-3 fős csapatokban kell kidolgozniuk pályamunkájukat az alábbi választható témákból inspirálódva. A feladat során a résztvevőknek részletes érvrendszerük bemutatásán keresztül kell megindokolni egy választott témán belüli konkrét problémára fókuszáló altéma fontosságát, valamint egy megoldási javaslatot kell adni annak kezelésére. A gondolatokat körülbelül 3 A4-es oldalnyi szövegben kell összefoglalni, amelyeket az MNB Intézet munkatársaiból álló szakmai zsűri bírál el. Az elért eredményről és a döntőbe való továbbjutásról a csapatok néhány napon belül írásbeli értesítést kapnak.
Választható témák:
- Digitális pénzek és Fintech
- Fenntartható pénzügyek
- Technológiai innovációk
- Tudásmegosztás
A csapatok akár több kategóriában is pályázhatnak, ugyanakkor kategóriánként csak egy pályamunkát adhatnak le.
Tartalmi és formai követelmények:
- szakmailag igényes legyen, de könnyen olvasható, nem technikai;
- a téma bemutatása ne legyen túl általános, a pályamunkában szerepeljen egy konkrét jelenkori kihívás bemutatása és egy arra adott potenciális jövőbeli megoldás;
- megfelelően hivatkozott irodalom, ábrák és táblázatok (Az ábrákat és táblázatokat címmel kell ellátni, valamint az adatok forrását az ábra, illetve a táblázat alatt fel kell tüntetni, amennyiben a bejegyzés tartalmazza valamelyiket.);
- körülbelül 3 A4-es oldal terjedelmű (4.000-5.000 leütés szóközzel együtt, amelybe a szövegközi hivatkozások és lábjegyzetek beleszámítanak, viszont a hivatkozásjegyzék már nem);
- 12-es betűméret, Calibri betűtípus, 6 pt-os térköz, 1,15-ös sorköz, sorkizárt.
2. Döntő és ünnepélyes díjátadó
Időpont: 2023. május 25.
Helyszín: Neumann János Egyetem budai campus (1117, Budapest Infopark sétány 1., I épület)
A válogatóból kikerült legjobb 4 csapat (kategóriánkénti legjobbak) egy igazán izgalmas feladattal kerül szembe. A döntős csapatoknak egy kétfordulós szakmai vitán kell részt venniük, amely során személyesen is meg tudják mutatni érveléstechnikájukat a szakmai zsűrinek.
*A válogató forduló azon témánkénti legjobb pályamunkái, amelyek nem jutottak tovább a döntő fordulóba.